Please log in to access your purchased courses.

Šis išplėstinis teorinis ir praktinis kursas parengtas pagal atliktus rinkos tyrimus, remiantis ne tik asmenine patirtimi, bet ir išklausytomis paskaitomis, mokslais Paryžiuje ir Romoje bei perskaityta literatūra ir kitais informaciniais šaltiniais.

Kam skirtas šis nuotolinis kursas?

Drabužių dizaineriams
Interjero dekoro specialistams
Siūvinėtojams
Besidomintiems mada

Kas jūsų laukia kurso programoje?

1 paskaita. (2 – 3val) Siuvinėjimo ir tekstilės dekoravimo dizaino pagrindai.

Šį paskaita skirta išnagrinėti pagrindinius siuvinėjimo ir tekstilės dekoravimo dizaino pagrindus, remiantis pavyzdžiais ir detalia jų analize. Suvokimas, pagal kokius principus yra kuriamas siuvinėjimo dizainas padeda lengviau realizuoti savo idėjas, sukurti tinkama kompoziciją ir pritaikyti juos drabužių arba interjero detalių dekoravime. Dizaino principų žinojimas taip pat palengvina kompozicijos taisyklių suvokimą. Paskaitos metu skirsime dėmesį konkrečiai drabužių siuvinėjimui ir dekoravimui, tačiau taisyklės vieningai galioja ir interjero akcentams kurti. Juk interjere taip pat gausu tekstilės dirbinių, tokių kaip tošerai, dekoratyvinės pagalvės, minkštieji baldai, širmos, paveikslai, užuolaidos, rankšluosčiai, staltiesės ir t.t. Svarbu suprasti, į kokį segmentą taikotės. Drabužiai yra sudėtinga istorija. Kuriant dizainą, mus įpareigoja drabužio kirpimas, papildomos detalės ant jo, medžiaga ir netgi jo paskirtis. O siuvinėjimas interjere suteikia kūrėjui visišką kūrybos laisvę.
Paskaitos metu atliekamas grupinis praktinis darbas siekiant užtvirtinti gautą informaciją.


2 paskaita. (2 – 3val) Kompozicijos pagrindai.

Kas yra kompozicija?

Betkokioje meno srityje kompozija užima vieną svarbiausių vietų nuo kurios vertėtų pradėti darbą. Nuo sėkmingo starto priklauso, ar finišuosit tokiu rezultatu, kokio tikitės. Juk kompozicija tai kitaip tariant menininko įrankis, kuriuo jis siekia perduoti savo žinutę žiūrovui.
Kompozicija tai atskirų elementų visuma, kurių dėka hormoningai juos sukomponavus perteikiame savo idėją, nuotaiką, siužetą.
Šios paskaitos metu aptarsime pagrindines kompozicijos taisykles, remiantis pirmos paskaitos metu išmokta teorine ir praktine medžiaga bei atliktime nedidelę praktinę užduotį informacijos užtvirtinimui. Yra žmonių, kurie kompoziciją ir spalvas jaučia intuityviai, tačiau neturint įgimtų savybių, jas įmanoma išvystyti.

Šis paskaitų ciklas suteiks neįkainojamos naudos tik išklausius visas dvi paskaitas bei sąžiningai atlikus pateiktas užduotis.

Siuvinėjimo ir tekstilės dekoravimo dizaino pagrindai. Siuvinėjimo kompozicijos pagrindai.