Darbo vietos organizavimas

By

.

Vakar dirbant su studente individualioje online paskaitoje iškilo klausimas – kaip organizuoti darbo vietą, kad būtų patogu?

Dažniausiai iškylančios problemos:

Pasidalinsiu keliais svarbiais tipsais ir patarimais kaip organizuoti darbo vietą ir svarbiausia tausoti savo sveikatą!

1. Apšvietimas

 

Vienas svarbiausių dalyku ne tik kokybiškam darbui, bet ir jūsų sveikatai. Darbo vietą derėtų rinktis prie lango – dienos šviesa pati geriausia jūsų akims. Sutemus pagal galimybe venkite kruopštaus rankų darbo su smulkiomis arba blizgiomis detalėmis. Jeigu nėra galimybės dirbti dienos šviesoje – rinkites dienos LED apšvietimo šviestuvą. Jie būna su šviesos reguliatoriumi ir netgi su padidinamu stiklu. Aš asmeniškai papildoma apšvietimą naudoju itin retai, nes blizgūs karoliukai atspindi šviesą, o mūsų akys dėl to įsitempia dar labiau.

2. Patogi kėdė ir tinkamas jūsų ūgiui stalo aukštis

 

Jūsų sedėjimo padėtis tiesiogiai įtakoja raumenų tonusą. Netinkama laikysena gali tapti rimta nugaros, pečių juostos ir kaklo skausmų priežastimi. Neturint daug vietos namuose rekomenduoju žirges su reguliuojamu aukščiu. Jas naudoju ir ofise. Patogu sandeliuoti kai nenaudojamos, neužima daug vietos. Ant jų galima uždėti tiek stalviršį, tiek profesionalų siuvinėjimo rėmą. Žirges galima rasti IKEA.

3. Spaustuvai

 

Greitiems darbams, išvykoms, arba visiškai neturint vietos namie galima išsiversti su spaustuvais. Pigu, patogu, tačiau yra ir minusų – turint netinkamo aukščio stalą, darbas susikuprinus, o tai priveda prie rimtų pasekmių dirbant nuolatos žalojančioje pozicijoje. Spaustuvus galima rasti statybinių medžiagų parduotuvėje stalių skyriuje. Jie reikalingi tvirtinti siuvinėjimo lankelį prie stalo.