Siuvinėjimo reikmenys

Kas neturi reikalų su siuvimu, tas tikriausiai mano, kad siuvimo reikmenys susideda iš dviejų dalykų – siūlų ir adatos. Tačiau tai tikrai nėra tiesa. Tikras siuvėjas paaiškins, kad jo darbe dar prireikia ir gerų žirklių, ir antpirščio, ir įrenginio siūlui įverti, ir dėžutės siūlams sudėti, ir pieštuko iškarpų linijos žymėti, o jeigu dar mėgstate ir siuvinėti, tada jums reikalingi ir reikmenys siuvinėjimui.

Ką reikėtų žinoti apie siuvimo adatas?

Tekstilei siūti reikalingos adatos, kurių smaigalys turi kūgio formą ir yra labai aštrus, tuo tarpu trikotažo audinių siuvimui reikia naudoti bukesnes adatas, su užapvalinta smaile, kad ji, pataikiusi į audinio siūlą, jo nepažeistų ir nesugadintų trikotažinės medžiagos. Odas, kailius ir kitas storas medžiagas patogiausia siūti su adatomis, kurių smaigaliai turi kertančias formas. Jų formos primena kastuvėlį. Šio tipo adatos mažina pasipriešinimą, kai reikia pradurti storą medžiagą.

Kokį vaidmenį siuvime atlieka smeigtukai?

Siuvant smeigtukų prireikia tada, kai reikia sudygsniuoti medžiagą, prilaikyti suspaustus jos kraštus. Tam reikalui naudojami pačių įvairiausių ilgių smeigtukai. Jei medžiaga yra kieta ir storesnė, tada reikalingi ilgesni smeigtukai. O smeigtukai, kurie turi spalvotas galvutes, tada jie geriau matysis ant medžiagos. Tuo tarpu kai tenka dirbti su lengva ir švelnia medžiaga, tada labiausiai tiks plonesni ir aštresni smeigtukai.

Kokie būna siuvinėjimo rinkiniai?

Vienas populiariausių laisvalaikio pomėgių būna paveikslėlių siuvinėjimas spalvotais siūlais. Siuvinėjimui būna naudojami ir karoliukai. Siuvinėjimo rinkiniai būna sudaryti iš paveikslui reikalingos drobės, skirtingų siūlų kamuoliukų bei karoliukų, išsamios spalvų lentelės ir siuvinėjimo instrukcijos. Vienas išskirtiniausių siuvinėjimo būdų yra siuvinėjimas karoliukais, atkeliavęs pas mus net iš Antikos laikų ir iki šių dienų išlikęs daugumos mėgstamas.

Kur geriausia pirkti siuvinėjimo reikmenis?

Siuvinėjimo reikmenys parduodami ne tik fizinėse parduotuvėse, bet ir internetu. Kaip patvirtina klientų atsiliepimai, čia pirkti visas siuvimui reikalingas prekes tikrai yra verta, nes vilioja jų gera kaina. Be to, dažnai internetinėje prekyboje parduodamoms prekėms būna taikoma nuolaida, kai vyksta viena ar kita prekių išpardavimo akcija. O įsigyti siuvinėjimo reikmenys klientui į namus pristatomi Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose ir kitose šalies vietose, jūsų nurodytu adresu.

Rodoma 1–16 iš 1600